Користувачам

Під час здійснення своєї діяльності провайдери неминуче повинні вирішувати питання легального використання аудіовізуального контенту, що ними безперервно ретранслюється з дня у день 24/7 з десятків, а то і сотень телеканалів. Важко уявити ту кількість ліцензій, які повинні були б отримувати провайдери.

З прийняттям Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» вирішилося ряд проблемних питань у діяльності провайдерів:

• лише одна (акредитована) організація колективного управління збирає винагороду за кабельну ретрансляцію. Така організація визначається Міністерством економічного розвиту і торгівлі України;

• акредитована організація колективного управління очищує одночасно і авторське право, і суміжні права виконавців і виробників фонограм/відеограм.

Наразі Міністерство економічного розвиту і торгівлі України оголосило конкурс на визначення акредитованої організації за «кабельну ретрансляцію», закінчило прийняття заяв від організацій, бажаючих прийняти участь у конкурсі, і невдовзі спільно с Комісією з акредитації визначить відповідну акредитовану організацію. Коаліція музичних і аудіовізуальних прав приймає участь у конкурсі і очікує позитивних змін у галузі після прийняття відповідного рішення.

Advertismentspot_img
Advertismentspot_img