Звіт за серпень: в Україні зафіксовано 21 порушення цифрових прав громадян

ГО «Платформа прав людини», яка займається моніторингом інформаційного поля опублікувала звіт на минулий місяць. Приводимо короткий огляд документа.

  1. Порушення загального характеру.

До цього виду порушення ГО відносить блокування інтернет-провайдерами 687 вебресурсів у позасудовому порядку (Указом Президента України “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”

2. Порушення прав індивідуального характеру.

Ці порушення стосуються права на свободу вираження поглядів у цифровому середовищі чи погроз журналістам. В цілому за серпень було зафіксовано 10 таких випадків.

3. Потенційні загрози для свободи слова та права на приватність.

До таких загроз ГО в першу чергу відносить поширення спам-розсилки шкідливого контенту. Так  Київський апеляційний суд повідомив, що останнім часом зафіксовано неодноразові випадки розсилки фейкових судових повісток-повідомлень про виклик до суду через електронну пошту від імені Київського апеляційного суду.

— Листи надходять з адреси, домен якої схожий на електронну пошту Київського апеляційного суду. Ініціатори розсилки незаконно використовують логотип та найменування суду. Вказана спам-розсилка містить вкладення, активація якого призводить до інфікування операційної системи шкідливим програмним забезпеченням, — зазначено у звіті.

Більше від автора

Написати відповідь

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Схожі публікації

Advertismentspot_img

Останні новини

Скільки платять провайдери Швейцарії?

 У Швейцарії існує кілька особливостей в роботі провайдерів. По-перше, швейцарці не люблять метушню навколо тарифів — їх визначають одразу на 5 років. І за...

Міжнародний досвід: скільки платять за ТВ-контент у Франції?

КАМП починає серію публікацій щодо механізму збору роялті в Європі. Для «дебютної публікації» вибрали батьківщину Каннського фестивалю. Отже, у Франції за відеоконтент окремо платять:...

Чи має провайдер компенсувати упущену вигоду авторам контенту?

Показовою щодо цього питання є нещодавня постанова Верховного суду щодо спору між КАМП та провайдером Житомирської області. Коротко суть спору: провайдер обслуговує кілька міст...

Хочете бути в курсі останніх новин?

Заповніть свої дані, і ви зможите отримувать останні новини першим!