200 договорів – провайдери укладають договори з КАМП, а правовласники музики й кіно почали одержувати роялті

КАМП продовжує свою роботу. На сьогодні укладено понад 200 договорів з ретрансляторами. З початку року подано 75 позовів щодо укладення договорів і позовна робота триває.

За перші 3 квартали 2021 р. зібрано понад 11 млн. грн. Спрямовано для виплати правовласникам музичних та аудіовізуальних об’єктів авторського права й суміжних прав понад 10 млн. грн.

Таким чином, Україна почала виконувати свої зобов’язання, передбачені Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом.

Цього року судові справи КАМПу дійшли до Верховного Суду, який вказав свої позиції щодо укладення договорів КАМПом і провайдерами. Верховний Суд підтримав переважну більшість аргументів КАМПу – щодо обов’язковості укладення договору, стосовно дозволів на використання об’єктів авторського права й суміжних прав, правомірності застосування тарифів винагороди за кабельну ретрансляцію об’єктів авторського права і суміжних прав, правомірності змісту договорів КАМПу та ін. (за винятком питання строків дії договорів).

У той же час Верховний Суд сформував відмінну думку щодо строку укладення договорів. З точки зору КАМПу, така позиція Верховного Суду не є справедливою по відношенню до правовласників, використовуючи об’єкти яких провайдери отримують дохід. Втім КАМП як законослухняна організація завжди виконує судові рішення щодо тих користувачів, справи яких розглядались судами.

Як і минулий рік цей рік був непростим через епідеміологічну ситуацію. І провайдерам, і правовласникам було нелегко працювати у складних економічних умовах. Проте віримо, що поступовий рух до цивілізації, однією зі складових якого є виплата роялті за кабельну ретрансляцію об’єктів авторського права і суміжних прав, дасть результати і призведе до покращення життя для кожного у нашій країні.

Більше від автора

Написати відповідь

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

Схожі публікації

Advertismentspot_img

Останні новини

Чи мають телеканали платити роялті за розміщення контенту на сайті?

У країнах Європи не лише кабальні оператори, а й самі телеканали платять роялті за ретрансляцію. Законодавці вважають, що контент, який телеканали викладають на сайтах...

SWEET.TV в 2 рази збільшив кількість абонентів

Онлайн-кінотеатр підбив результати 2021 року: кількість абонентів збільшилась на 50%. В офіційному пресрелізі компанія повідомляє, що «за 3 роки більш ніж 12 мільйонів глядачів спробували...

Як відбувається розподіл винагороди?

Одна з найчастіших претензій провайдерів до організацій колективного управління – це «відсутність прозорого механізму розподілу винагороди». Ми поцікавилися у виконавчого директора "АРМА-Україна" Романа Семешка,...

Хочете бути в курсі останніх новин?

Заповніть свої дані, і ви зможите отримувать останні новини першим!